Producenci

Puzzlebox Orbit Zestaw: MindWave Mobile + helikopter sterowany za pomocą EEG

Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 10 dni
Cena: 1 250,00 zł 1250.00 PLN
quantity szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.83333 (Ilość ocen: 0)
Producent: NeuroSky
Kod produktu: 90001002

Opis

Kontrolowany za pomocą umysłu helikopter łączący naukę, edukację i otwate oprogramowanie.

Zestaw składający się z dwóch urządzeń: MindWave Mobile (urządzenia do pomiaru EEG) oraz Puzzlebox Orbit (helikopter).

Puzzlebox Orbit

Puzzlebox Orbit jest helikopterem sterowanym za pomocą umysłu. Jak to działa? To proste. Wszystko czego potrzebujesz to jeden z zestawów do mierzenia fal mózgowych firmy NeuroSky. Sensory tego urządzenia, umieszczone na czole oraz na małżowinie usznej mierzą aktywność elektryczną mózgu. Użytkownicy mogą spowodować, że helikopter Orbit uniesie się zwiększając poziom swojej koncentracji lub też poprzez zwiększenie umysłowej relaksacji. Informacja zwrotna przedstawiona w tak atrakcyjny i realistyczny sposób jest silnym, pozytywnym bodźcem pomocnym podczas rozwijania umiejętności koncentracji oraz umysłowej relaksacji.

Puzzlebox Orbit posiada unikalną sferyczną konstrukcję, która chroni łopaty śmigieł przed niezamierzonym zderzeniem z innymi obiektami, takimi jak ściana lub sufit, zachowując przy tym miłą dla oka techniczną prostotę.

Jednak to co czyni urządzenie Puzzlebox Orbit prawdziwie unikalnym rozwiązaniem, to fakt publicznego opublikowania wszystkich kodów źródłowych, schematów sprzętowych, modeli 3D oraz instrukcji krok po kroku - wszystko to za darmo. Puzzlebox stara się wspierać rozwój nauki i edukacji zapraszając użytkowników do modyfikowania tych produktów i tworzenia ich swoimi własnymi.

Dodatkowe informacje:

MindWave Moblie

MindWave Mobile zbiera dekady badań labolatoryjnych nad technologią  EEG i przekazuje to w Twoje dłonie. Po prostu załóż na głowę urządzenie MindWave i zobacz w czasie rzeczywistym jak zmieniają się Twoje fale mózgowe. Obserwuj poziom swojej koncentracji i relaksacji, zbadaj jak zmieniają się Twoje fale mózgowe podczas słuchania Twojej ulubionej muzyki. Dzięki ponad 100 grom służącym do treningu mózgu i aplikacjom edukacyjnym dostępnym w sklepie internetowym firmy NeuroSky, masz do swojej dyspozycji mnóstwo rozwiązań spośród których możesz wybrać te które najlepiej pasują do Twojego wieku i osobistych zainteresowań. MindWave jest także wspaniałym sposobem na wstęp do świata urządzeń/programów sterowanych bezpośrednio za pomocą myśli (ang. BCI - Brain-Computer Interface).

Urządzenie MindWave Mobile przesyła dane do współpracującego z nim urządzenia, tj. komputera lub urządzenia mobilnego (iOS i Android) za pomocą technologii bezprzewodowej komunikacji Bluetooth. Możesz także tworzyć swoje własne programy współpracujące z urządzeniem MindWave Mobile korzystając z darmowych narzędzi programistycznych oraz wymaganych bibliotek, dostępnych na stronie producenta.
 

MindWave Mobile został zaprojektowany w Dolinie Krzemowej przez światowego lidera innowacji w obszarze technologii mierzenia fal mózgowych. MindWave Mobile został zaprojektowany dla użytkowników urządzeń mobilnych. MindWave Mobile jest kompatybilny z urządzeniami firmy Apple opartymi o system iOS, włączając w to iPhone, iPod Touch i iPad a także smartfonami i tabletami opartymi o system Android. Obszar zastosowań MindWave Mobile możesz podwoić, dzięki zgodności z komputerami PC oraz Mac.

Opis

MindWave Mobile w bezpieczny sposób mierzy oraz przekazuje do podłączonego urządznia informację o spektrum mocy fal EEG (fale alfa, beta, itd.), pomiarach NeuroSky eSense (koncentracja i medytacja) oraz o mruganiu oczami. Urządzenie składa się z zestawu nagłownego, klipsa na ucho oraz ramienia z sensorem. Klip zakładany na małżowinę uszną służy jako uziemnienie oraz miejsce referencyjne pomiaru, elektroda do pomiaru EEG znajduje się na ramieniu z sensorem, która spoczywa na czole w miejscu nazywanym FP1 przez neurobiologów zajmujących się badaniem mózgu. Urządzenie do pracy potrzebuje pojedynczej baterii AAA, która starcza na około 8 godzin pracy.

Główne korzyści

MindWave Mobile jest najmniej kosztownym urządzeniem do pomiaru EEG o stopniu precyzji pozwalającym na badania naukowe. Zaprojektowany do współpracy z urządzeniami mobilnymi (iOS i Android) a także komputerami (Windows oraz Mac), może być użyty z szeroką gamą różnorodnych gier, ćwiczeń usprawniających pracę mózgu oraz aplikacjami edukacyjnymi. Czysty sygnał fal mózgowych uzyskany jest dzięki użyciu specjalnego układu scalonego o nazwie TGAM, który zrewolucjonizował tą gałąź przemysłu. MindWave Mobile jest doskonałym urządzeniem, aby postawić pierwsze kroki w obszarze interfejsów mózg-komputer (ang. BCI - Brain Computer Interface), czyli możliwości sterowania urządzeniami/programami bezpośrednio za pomocą myśli.

Specyfikacja

MindWave Mobile

 • Moduł TGAM1,
 • Automatyczne parowanie z urządzeniem bluetooth,
 • Pojedyncza bateria AAA (nie jest dołączona),
 • 8 godzin pracy na jednej baterii,
 • Bluetooth v2.1 Class 2 (zasięg 10 metrów). Adapter Bluetooth nie jest załączony,
 • Statyczny identyfikator urządzenie nagłownego (urządzenia mają unikalny identyfikator dla celów parowania),
 • Obsługiwane systemy mobilne: iOS i Android,
 • Zgodność z komputerami PC oraz Mac.

Pomiary EEG

 • Fale EEG,
 • Spektrum mocy fal EEG  (Alpha, Beta, etc.),
 • Wskaźnik (eSense meter) dotyczący koncentracji,
 • Wskaźnik (eSense meter) dotyczący medytacji,
 • Wskaźnik mrugania oczami (eSense Blink Detection),
 • Wskaźnik jakości sygnału (może być użyty do wykrycia słabego kontaktu sensora / umieszczenia urządzenia na głowie).

Dane fizyczne

 • Waga: 90g
 • Górne ramię sensora: wysokość: 225mm x szerokość: 155mm x głębokość: 92mm 
 • Dolne ramię sensora: wysokość: 225mm x szerokość: 155mm x głębokość: 165mm

Bluetooth

 • BT wersja: 2.1 
 • BT moc wyjściowa: Class 2
 • BT minimalne napięcie: 1.0V
 • BT zasięg: 10 metrów
 • BT pobór mocy:  80mA w trakcie podłączenia i transmisji)
 • Sygnalizacja niskiego poziomu naładowania baterii: 1.1V
 • UART(Serial): VCC, GNC, TX, RX
 • UART Baudrate: 57,600 Baud
   

Dodatkowe oprogramowanie sterujące helikopterem oparte jest o system iOS i Android. Udostępniane jest dostępne przez odpowiednie sklepy (Apple AppStore, Google Play). Oznacza to, że sam helikopter sterowany jest za pomocą telefonu lub tabletu. Z kolei sam zestaw nagłowny wraz aplikacjami może być połączony zarówno z komputerem, tabletem jak i telefonem. Dodatkowe oprogramowanie na platformy PC/Mac dostępne są w sklepie firmy NeuroSky.

Uwaga: Po połączeniu ze telefonem, regulutor głośności należy ustawić na poziom maximum.

Gwarancja

24 miesięcy gwarancji (na podstawie dowodu zakupu).

Opinie o produkcie (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl