Producenci
Medytacja z urządzeniem do neurofeedbacku

Dzisiaj chcę zaprezentować Wam film, który z jakiegoś powodu nie zrobił jeszcze takiej furory jak filmiki znanych youtuberów. Trochę się temu dziwię, gdyż z mojej perspektywy jest bardzo inspirujący zwłaszcza dla tych, którzy interesują się biofeedbackiem i medytacją (no co, w końcu mam prawo być nudziarzem, który woli oglądać takie rzeczy niż psa pająka i inne hity internetu)

Film pokazuje, jak niezwykłe rzeczy można zrobić z ludzkim mózgiem. Jest nagrany amatorską kamerą, za to przez genialnego człowieka. Część z Was być może dużo wie o Kenie Wilberze, bo jego mam na myśli. Ci, którym nic nie mówi to nazwisko (a ma prawo, bo pan Wilber raczej nie wypada póki co z każdego schowka na ubrania), spieszę z wyjaśnieniem. Mówi się o nim, że jest geniuszem, który zdołał połączyć biologię z filozofią, psychologią i duchowością. No faktycznie, jak się czyta jego to książki to powiem, że mózg paruje. Jest uważany za głównego przedstawiciela tzw. psychologii integralnej. Cześć psychologów go uwielbia. Inna część wiesza na nim przysłowiowe psy i odziera go z czci i wiary (pewnie dlatego, że muszą rewidować poglądy, które pozwoliły im kiedyś zrobić kariery naukowe).

Na filmie widać jasno i wyraźnie, że jeśli nauczymy się pracować z własną świadomością, to okazuje się, że ludzki mózg zaczyna jej słuchać w niemożliwy wręcz sposób. Okazuje się, że intensywny trening świadomości powoduje, że mózg staje się w jej „rękach” niezwykłym narzędziem i robi rzeczy do niedawna uznawane za nieprawdopodobne. Do niedawna, gdyż ten „prosty” eksperyment dobrze się wpisuje w badania nad ludzkim mózgiem wykonywane np. przez neurobiologa dr. Richarda Davidsona. Zapraszam zatem do obejrzenia tego prostego i ciekawego eksperymentu.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl