Producenci
Czy są urządzenia do czytania w myślach?

Ostatnio odebrałem nietypowy telefon. Otóż klient zapytał mnie czy mamy na stanie urządzenia do … czytania myśli.

Cóż powiedzieć, z mojej perspektywy to raczej na szczęście, chociaż z jego to chyba niestety takie urządzenia póki co nie istnieją. Przynajmniej według mojej wiedzy:).

Do wielu ciekawych rzeczy można biofeedback wykorzystać ale do rozpoznawania o czym konkretnie ktoś myśli to akurat jakoś nie.

Co by to było wtedy na świecie? Wyobrażacie sobie taką nowoczesną policję obyczajową, która wlepia mandaty za zbyt kosmate myśli na przykład? Albo za niedostatecznie kosmate, ha, ha:)?

Na razie póki co to niemożliwe. Biofeedback potrafi rozpoznać czy ktoś jest zestresowany. Potrafi powiedzieć jak silną emocję ktoś przeżywa. Ale ma już kłopot raczej z rozpoznaniem, czy jest to emocja wywołana pozytywną czy negatywną sytuacją. Za pomocą neurofeedbacku możemy obserwować fale mózgowe (alfa, beta, gamma, delta, theta) i na tej podstawie określić co dzieje się z człowiekiem, jednak to zdecydowanie za mało, żeby rozpoznać jakie ma myśli.

Czy zatem urządzenia do czytania myśli będzie można kiedykolwiek zakupić? Jest też taka koncepcja, która mówi, że każdy z nas ma takie urządzenie od dziecka. Za darmo. To właśnie ludzki mózg, który według tej koncepcji znacznie częściej odczytuje myśli, które do niego przychodzą niż je tworzy. Cała sztuka polega na tym by tak go wytrenować, żeby odbierał tylko te, co go wspierają a nie te, które niszczą.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl